Zawody klasyfikacyjne PZSS „Baltic Cup 2017”

W dniach 3-5 listopada w Łebie odbyły się zawody klasyfikacyjne  PZSS „Baltic Cup 2017” .  Do Łeby zjechała czołówka Polskiego strzelectwa sportowego oraz zawodnicy z Rosji, Łotwy, Litwy, Szwecji i Ukrainy. W zawodach tych startowali również zawodnicy      TKS LOK Tarnów.

Pierwszego dnia zawodów najlepiej zaprezentowali się Tomasz Cygan, który zakwalifikował się do finały w konkurencji karabinu pneumatycznego juniorów z bardzo dobrym wynikiem 614,1 pkt. Po fascynującym finale Tomek ostatecznie staną na drugim stopniu podium. Natomiast dziewczyny godnie reprezentowała Weronika Bykowska, która    w finale wywalczyła trzecie miejsce wśród juniorek.

Kolejny dzień  rywalizacji to kolejne sukcesy. Tomasz Cygan zakwalifikował się do finału z identycznym wynikiem jak dnia pierwszego. Drugie miejsce zdaje się sprzyjać Tomaszowi, bowiem zajął je również podczas swojego kolejnego finału. Natomiast do finału w konkurencji karabinu pneumatycznego juniorek zakwalifikowały się dwie zawodniczki z Tarnowa: Weronika Bykowska i Olga Wąż.  W finale Weronika zajęła drugie miejsce          a Olga ostatecznie pozostała na miejscu ósmym. O dużym pechu może mówić nasza seniorka Kinga Kołodziej. Dwukrotnie zabrakło jej 0,1 punka do finału.

Ostatniego dnia zawodów odbyły się finały strzelań mix-ów. Nasz klub reprezentowały dwie pary Bogdan Łątka / Kinga Kołodziej oraz Weronika Bykowska / Tomasz Cygan. Po bardzo emocjonującej walce duet Tomek/Weronika wygrał rywalizacje mix-ów pokonując bardziej doświadczonych i utytułowanych reprezentantów ZAWISZY Bydgoszcz ( Łukaszyk Rafał, Aneta Stankiewicz) i Legi Warszawa ( Bartnik Tomasz, Grzybowska Julia ). Para Kinga/Bogdan zakończyła rywalizacje na miejscu ósmym. To wielki sukces naszych zawodników. Był to bardzo emocjonujący finał, a zwycięstwo było wisienką na torcie tego wyjazdu.