Złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 19 -24.07.2016 na obiektach WKS Śląsk Wrocław odbył się Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w  Strzelectwie Sportowym do którego zakwalifikowało się aż 9 zawodników Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK, jako największa ekipa reprezentująca Województwo Małopolskie.
Wspaniały sukces odniosła reprezentantka klubu Weronika Bykowska zdobywając dwa złote medale w karabinie pneumatycznym 40 strzałów i w Karabinie sportowym 3 x 20, została uznana za najlepszą zawodniczkę Finału OOM  w karabinie w nagrodę otrzyma nowy karabin pneumatyczny ufundowany przez PZSS. Medale otrzymali również trenerzy medalistki pierwszy trener ojciec Antoni Bykowski  i trener klubowy Jerzy Madej .
Weronika jest również zawodniczką Kadry Narodowej Juniorów w strzelectwie i aktualną Rekordzistką Polski juniorek młodszych w karabinie pneumatycznym z wynikiem 416,7 który ustanowiła w styczniu 2016 na zawodach w czeskim Pilźnie i aktualną  drużynową rekordzistką Polski Juniorek w karabinie pneumatycznym z  Węgierskiego Györ na Mistrzostwach Europy Juniorów ustanowiony przez reprezentantki Polski. Klub został również sklasyfikowany bardzo wysoko bo na 11 miejscu w Polsce zdobywając 28 punktów we współzawodnictwie sportu młodzieżowego.
To kolejny sukces TKS LOK w tym roku , na Mistrzostwach Polski Juniorów chłopcy w składzie Tomasz Cygan, Mateusz Ciurej i Bogdan Łątka zdobyli brązowy medal w drużynie w karabinie pneumatycznym 60 strzałów, a zdobycie 4 czwartych miejsc indywidualnie było wielkim niedosytem, bo do brązu, a nawet srebra zabrakło bardzo niewiele punktów.

Prezes Klubu
Jerzy Madej

Please follow and like us:
fb-share-icon