ŻYCIOWY SUKCES ZAWODNICZKI TARNOWSKIEGO KLUBU STRZELECKIEGO LIGI OBRONY KRAJU

18 lutego 2018 r. podczas Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym odbywających się w węgierskim mieście Györ miały miejsce eliminacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w październiku 2018 roku Buenos Aires.

Wiktoria Bober odniosła wspaniały sukces w strzelaniach z karabinu pneumatycznego. Reprezentantka Polski, zawodniczka TKS LOK Tarnów zajęła III miejsce w kategorii juniorek w finale Eliminacji do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires – 2018. Zawodniczka zdobyła jedno z trzech tzw. Quota Place Winner dla Polski; miejsce gwarantujące start w konkurencji Kpn 40 młodym polskim olimpijczykom.

Wiktoria weszła do finału na 8 (ostatnim) miejscu; wynikiem z eliminacji 414,9 punktów. Przy tym samym, równym wyniku wyprzedziła zawodniczkę z Azerbejdżanu tylko wyższą ostatnią serią 105,0 pkt. W finale uległa reprezentantkom Rosji i Włoch. Wszystkie te trzy zawodniczki zdobyły prawo startu dla swoich krajów w konkurencji Kpn 40 Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Warto podkreślić, że jest to jedyne miejsce gwarantujące prawo startu na tych igrzyskach jakie wywalczyli Polacy. (Pozostałe konkurencje to Kpn 40 juniorów oraz Ppn 40 juniorek i Ppn 40 juniorów – gdzie nasi zawodnicy nie zdołali uzyskać prawa startu).

Wyjazd na eliminacje do MIO 2018 dla Wiktorii był niespodziewany, lecz w pełni zasłużony. Zawodniczka powołanie otrzymała 12 lutego 2018 r. po zawodach klasyfikacyjnych w Złotoryi. Na tych zawodach nasza zawodniczka uzyskała wręcz znakomite wyniki w trzech startach; uzyskując wyniki wypełniające normę Klasy Mistrzowskiej w tej konkurencji. Wysoka forma Wiktorii została doceniona przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego (zawody były jednocześnie konsultacjami Kadry Narodowej) i dzięki szybkiej decyzji Prezesa PZSS Tomasza Kwietnia zgłoszono ją do udziału w ostatnich kwalifikacjach do MIO, które odbyły się podczas Mistrzostw Europy w Györ (Węgry). Wynik Wiktorii potwierdził, że była to bardzo trafna decyzja. Na te zawody powołany został również trener klubowy Jerzy Madej, który pojechał wraz z zawodniczka na te eliminacje.

Wiktoria Zuzanna Bober urodziła się 26 września 2000 r. Jej pierwszym trenerem jest Antoni Bykowski, pod którego opieką stawiała pierwsze kroki w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpijczyk” w Krośnie. Należy podkreślić, że jej sukcesy są zasługą pracy z pierwszym trenerem oraz trenerem Jerzym Madejem, który jest również Prezesem Klubu.

Młoda, pracowita i utalentowana zawodniczka od paru lat trenuje w Tarnowskim Klubie Strzeleckim LOK w Tarnowie. W 2017 roku odniosła kilka znaczących sukcesów w sporcie strzeleckim (w kategorii juniorek młodszych); jest brązową medalistką Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencji Ksp 3 x 20 w 2018 roku (strzelanie z karabinu w trzech postawach na dystansie 50 m). Jest członkiem Kadry Narodowej Juniorów.

Please follow and like us:
fb-share-icon