Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w Warszawie

W dniach 14 – 19.07.2017 na obiektach Legi Warszawa zostały rozegrane Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Strzelectwie Sportowym, małopolska była reprezentowana przez 21 zawodników z 6 klubów, najliczniej był reprezentowany Tarnowski Klub Strzelecki LOK który do finałów zakwalifikował aż 8 zawodników.

Najlepszą zawodniczką z małopolski okazała się Bober Wiktoria z TKS LOK która zdobyła brązowy medal w bardzo trudnej konkurencji Karabinu sportowego 3 x20  bardzo wysokim wynikiem 567 punktów, stoczyła ona bardzo wyrównaną walkę z bardziej utytułowanymi koleżankami, które mają starty na Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów.

Podobnie było w drugiej konkurencji Karabinu pneumatycznego 40 strzałów gdzie do srebra zabrakło 0,4 punktu a do brązu 0,2 punktu co przy wyniku 404,2 to bardzo niewiele, a zdobyte 4 miejsce wśród utytułowanych zawodniczek to wielki sukces.

Również duży sukces Wiktoria odniosła wraz z klubowym kolegą Kotarą Sebastianem zajęli oni 4 miejsce w nowo rozgrywanych konkurencjach mix Karabinu pneumatycznego polegającej na starcie w zespole dziewczyna i chłopiec, wystartowało 16 zespołów klubowych i wojewódzkich.

Dobry występ zaliczyli również zawodnicy TKS w konkurencjach rozgrywanych jako Grand Prix Polski zajęli 5 miejsca Kotarba Sebastian w Karabinie pneumatycznym 40 strzałów  oraz Sajdak Szymon w Karabinie sportowym 60 strzałów leżąc .

To kolejny udany start zawodników TKS LOK po bardzo udanych Mistrzostwach Polski Juniorów z dorobkiem 7 medali w tym 3 złotych, medal Wiktorii był jedynym medalem zdobytym w strzelectwie  przez  Małopolskę .