Mistrzostwa Polski Juniorów w Strzelectwie Sportowym Wrocław 2017

W dniach 6-9 lipca br. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Zawodnicy Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego  LOK Tarnów wzięli udział w zmaganiach o tytuły mistrzowskie. Już pierwszego dnia zawodów wspaniały sukces odniósł Tomasz Cygan w konkurencji karabin pneumatyczny zdobywając tytuł Mistrza Polski oraz pobijając rekord Polski w finale (245 pkt). Drużynowe wicemistrzostwo w tejże konkurencji zajęli reprezentanci naszego klubu w składzie: Bogdan Łątka, Karol Pajdo i Tomasz Cygan. Tego dnia tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła Weronika Bykowska w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc z wynikiem 616,2 pkt.

Kolejny dzień okazał się równie owocny. Tytuł Mistrzyni Polski uzyskała Weronika Bykowska, tym razem w konkurencji karabin sportowy 3×20, a męskie grono uzyskało tytuł Mistrza Polski drużynowo w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc. Blisko medalu indywidualnego był Bogdan Łątka, którego od 3 miejsca dzieliło zaledwie 0,5 pkt.

W ostatnim dniu zawodów Tomasz Cygan zajął 3 miejsce w konkurencji  karabin dowolny 3×40, a wraz z drużyną zdobyli srebrny medal. Weronika Bykowska pomimo walki w finale w konkurencji karabin pneumatyczny zajęła 6 miejsce. W punktacji klubowe klub został sklasyfikowany na wysokim 4 miejscu zdobywając 82 punkty I miejsce Kaliber Białystok , II Zawisza Bydgoszcz III Gwardia Zielona Góra,  sklasyfikowano 29 klubów. To największy sukces TKS LOK w historii klubu

Owocem startu w MPJ było 7 medali 4 indywidualnie i 3 drużynowo w tym 3 złote 3 srebrne i 1 brązowy i Rekord Polski.